OBNOVA STADIONA „ČIKA DAČA „ U KRAGUJEVCU: Treba ispuniti standarde UEFA za međunarodne uktakmice

U susret prvoj međunarodnoj utakmici koja će se igrati u Kragujevcu 24. jula, stadion „Čika Dača“ prolazi kroz sveobuhvatnu rekonstrukciju kako bi ispunio najviše infrastrukturne standarde koje propisuje UEFA. Radnički 1923 će u tom susretu dočekati pobednika dvomeča između finskog SJK i ekipe Ki Klaksvik sa Farskih Ostrva.
Radovi obuhvataju unapređenje svih ključnih zona stadiona – u toku je opremanje VIP i TV loža, rekonstrukcija biletarnica na zapadnoj tribini, kao i postavljanje evakuacionih kapija i novih staza za publiku. Instalira se savremeni sistem video nadzora koji pokriva ceo kompleks, kao i elektronske kapije sa čitačima karata i sigurnosnim češljevima.
U cilju poboljšanja uslova za igrače i stručne timove, postavljaju se nove klupe za rezervne igrače i trenere, uređuju se sve svlačionice, izgrađuju staze sa veštačkom travom za zagrevanje, i unapređuje se igrački tunel. Paralelno se završava i izgradnja modernog medija centra i otvorenog studija.
Na istočnoj tribini izvode se radovi na obnovi stepeništa, uređuju se paviljoni za osveženje i prostorije za hitne medicinske intervencije. Pored toga, radi se i na poboljšanju infrastrukture pomoćnog terena, gde se postavljaju novi reflektori.
Posebna pažnja posvećena je i zahtevima UEFA u pogledu kontrole dopinga – u okviru rekonstrukcije formira se i posebno opremljen anti-doping prostor.
Planirano je da svi radovi budu završeni do početka jula, kako bi stadion bio tehnički potpuno spreman za takmičenja na evropskom nivou i dostojno predstavio Kragujevac na međunarodnoj fudbalskoj sceni.

