SRČANI PROBLEMI I BOLOVI U GRUDIMA: HITNA POMOĆ U KRAGUJEVCU INTERVENISALA 42 PUTA U POSLEDNJIH 24 SATA
Tokom prethodna 24 sata, ekipe Zavoda za urgentnu medicinu u Kragujevcu imale su pune ruke posla, izvršivši ukupno 42 intervencije na terenu. Od toga, 28 intervencija bilo je tokom dana, a 14 tokom noći.
Najčešći razlozi za intervencije tokom dana bili su srčani problemi, povrede i astmatični napadi, dok su noću dominirali pozivi zbog povišenog krvnog pritiska, bola u grudima i poteškoća sa disanjem kod astmatičara.
Takođe, u ambulanti je pregledano 98 pacijenata – 35 tokom dana i 63 noću. Zabeleženo je i šest intervencija na javnim mestima. Zavod za urgentnu medicinu primio je ukupno 281 poziv tokom ovog perioda.
CATEGORIES Vesti