TRAGEDIJA NA GRADILIŠTU U KARAĐORĐEVOJ: POGINUO RADNIK, DRUGA NESREĆA ZA GODINU DANA
Još jedna tragedija pogodila je gradilište u Karađorđevoj ulici u Kragujevcu, gde je danas, prema prvim nezvaničnim informacijama, nastradao radnik. Ovo je druga smrt na istom gradilištu u razmaku od samo godinu dana, jer je 16. novembra prošle godine takođe stradao radnik.
Za sada nisu poznati detalji o okolnostima pod kojima se nesreća dogodila. Na licu mesta su nadležne službe koje obavljaju uviđaj, a istraga je u toku kako bi se utvrdile sve činjenice i eventualna odgovornost.
Prethodna tragedija na ovom gradilištu bila je uzrokovana, kako se tada spekulisalo, neadekvatnim merama bezbednosti. Međutim, konkretne sankcije i promene u praksi, čini se, nisu bile sprovedene u dovoljnoj meri, što postavlja pitanje o bezbednosnim standardima u građevinskoj industriji.
Ova nesreća dodatno osvetljava problem sve učestalijih povreda i smrtnosti radnika na gradilištima u Srbiji. Statistike pokazuju da je broj nesreća na radu u porastu, dok su sankcije za nepoštovanje bezbednosnih mera često nedovoljne da spreče ponavljanje tragedija.
Porodica nastradalog radnika, kolege, kao i građani Kragujevca, ostali su potreseni novim gubitkom života. Lokalna zajednica apeluje na hitnu reakciju nadležnih institucija kako bi se utvrdila odgovornost i preduzele mere koje će sprečiti slične događaje u budućnosti.
Očekuje se zvanično saopštenje nadležnih organa u vezi sa današnjo
m nesrećom.
Kako godinu dana, prošlo je samo dva meseca od prethodne nesreće. Saučešće porodici.
Juče,danas,sutra